orewa bech circus acro stunts new zealand auckland

Zevlící dny (týdny) na sever od Aucklandu

Prvních několik týdnů se často pohybujeme v Aucklandu nebo v jeho okolí. Další věci k zařizování a úpravám na autě plus Adamovo shánění techniky na natáčení nás ještě několikrát vrací do města. Přímo ve městě ale není žádné oficiální místo, kde by se dalo bezplatně parkovat s obytnou dodávkou přes noc. Funguje to tu tak, že s naší dodávkou Burákem můžeme parkovat na parkovištích, speciálně určených pro “self-contained” auta, tedy vybavená, obytná auta, jako máme my. Některá jsou placená, ale naštěstí velká spousta z nich je zdarma – naštěstí tu existuje skvělá aplikace, ve které jsou všechny tyto kempy zaznamenané v mapě a je tak strašně snadné je hledat. U takových parkovišť jsou obvykle záchody a často i venkovní (studená) sprcha, která je v letním počasí úplně super. Adam jí zvládá i v chladnějších dnech, ale to já už jsem většinou posera :)) Na horké sprchy jsme ještě v neplacených kempech nenarazili, ale naštěstí lze skočit na skvělou sprchu za pár kaček do kteréhokoliv z veřejných bazénů, které jsou tu snad v každém městečku.

Přímo v Aucklandu jsme strávili pár nocí na punk, kdy jsme našeho Buráka postavili mezi auta v jedné z obytných čtvrtí, ale riskovali jsme tím $200 pokutu, pokud by nás tam někdo našel nebo by nás někdo z podezřívavých sousedů nahlásil. Čas strávený v ulicích Aucklandu jsme se ale stejně snažili co nejvíc minimalizovat, a tak jsme obvykle vyrazili spát kus cesty za Auckland, odkud jsme pak i objevovali okolní pláže a nádherné parky.

 

Orewa beach sunrise walk freedomcamp
Východ slunce na Orewa beach

 

Naším nejčastějším “domovem” byla Orewa beach, kde je skvělé parkoviště přímo vedle pláže. Každý večer nás tak uspávalo šumění vln a ráno nás probouzelo sluníčko vycházející za oceánem, které jsme pozorovali přímo z pohodlí vyhřáté postele. Jak už jsme asi nekolikrát zmiňovali, Zélandské pláže ožívají už brzy ráno. Orewa není výjimkou, kolem 6 ráno už se po pláži prohání desítky psů se svými páníčky, které po pár dnech už snad všechny známe (ty psy i ty páníčky). Ještě než se vyhrabeme z postele, obvykle stíháme několik konverzací s kolemjdoucími, kteří se vůbec neženýrují povídat si s námi přímo u otevřených zadních dveří naší dodávky, zatímco my jsme stále spokojeně zachumlaní v peřinách. Mým oblíbencem je třeba starší pán, který kolem nás každé ráno venčil svého maltézáčka a pokaždé, den co den, komentoval počasí. O ničem jiném, než o počasí, jsme si nikdy nebavili, ale i tak to bylo vždy moc milé setkání. Jiný pán, původem z Irska procházel kolem už za tmy, kolem 8 večer, že prý vyráží na procházku k mostu (asi hodinu a půl cesty po pláži) a pak zas nazpět. Prý tak chodí každý večer. Obohatil nás o pár mouder o hvězdách a díky němu víme, že ta nejjasnější na obloze nebyla hvězda ale osvětlený Jupiter! Jedním z našich (dodávkových) sousedů na Orewě byl Cyril z Francie, který vystudoval letecké inženýrství, a teď pár týdnů pracuje v blízké sýrárně kde balí sýry, zatímco sýry vlastně nemá rád (vážně to byl Francouz?).

 

orewa beach cliff walk freedom camping
Výlet za mušlemi ktéré jsme nenašli 🙂

 

Na Orewě jsme strávili v součtu možná i deset dní. Cítíme se tam jako doma a dlouho se nám odtamtud nechtělo. Strávili jsme spoustu času odpočíváním, prací, čtením, vařením, blbnutím na pláži a úpravami na autě. Kromě toho jsme vyrazili do okolních regionálních parků, které obvykle nabízely hodinové až dvouhodinové výlety. Je neuvěřitelné, jak nádherná příroda a výhledy tu všude jsou, kolikrát jen pár minut chůze od auta.

 

ti point track cows coast
Ti Point track

Ti Point Track

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *