Piha Beach a vodopády Kitekite

Hned po Workaway jsme vyrazili celí natěšení konečně na výlet, a taky nás čekala první noc v Burákovi. Zamířili jsme směrem k Piha beach, kde se ale bohužel nedalo nikde “legálně” zaparkovat, a tak jsme naší první noc strávili spaním načerno, v ulici mezi luxusními vilami. Tím, že jsme na místo přijeli až pozdě večer a ráno zas brzy odjeli, si nás nejspíš nestihl nikdo ani všimnout. Snídani už jsme si užili už přímo na krásné pláži, při pozorování surfařů, kteří statečně zápasili s obrovskými vlnami. U Sharon jsem využila příležitosti použít její troubu (ach bože, jak ta nám chybí!), a upekla jsem nám na cestu obrovský pekáč domácí granoly, která nám snad na nějakou dobu vydrží. (Doplněno – s Adámkovo druhýma a třetíma snídaněma a svačinkama byla celá 3 kila granoly za pár dní pryč)

U Piha beach jsme si prošli pár překrásných vyhlídek a těsně před odjezdem z parkoviště jsme vyfasovali velkou lahev domáci organické kombuchy s příznačným názvem “Ohm”, od éterického týpka, který jí sám vyrábí a prostě nám ji přinesl na ochutnání :)) Jo, lidi jsou tu prostě boží!

Kousek od Piha beach jsme se vyrazili mrknout na vodopády Kitekite falls, ke kterým vedla nádherná pěšinka podél kouzelného potůčku, lesem plným Kauri stromů. Spousta těchto majestátných stromů už byla v minulosti bohužel vykácených a nyní postupně vymírají kvůli bakterii, která je napadá a ničí.. Aby Kiwíci omezili šíření této nákazy, která se přenáší hlínou, před vstupem na trek je připravený takový chodníček z kartáčů, ve kterých si boty musíte vyčistit, a následně vydezinfikovat speciálním přípravkem. Samotné vodopády byly moc hezké, na jejich vrcholku se tvoří průzračná jezírka, ve kterých se dá skvěle koupat.

Cesta k vodopádům Kitekite
Strom Kauri
Z vrcholku vodopádů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *